INTUICJA CZY ROZUM
” Nadaj swojej intuicji nowe znaczenie:
Uwolnienie się od rozumu otwiera przed tobą możliwości, których nie przeczuwasz”. K.Tepperwein
Kiedy pewien głos wewnątrz zwany intuicją podpowiada Tobie, w którą stronę masz iść
Kiedy czujesz, że ma rację a wokół mało kto to rozumie i wspiera
Kiedy potrzebujesz dokonać zmian, które z perspektywy rozumu w ogóle nie są wytłumaczalne
Kiedy czujesz, że strach ma naprawdę wielkie oczy ale intuicja mimo wszystko większe serce
CO Robisz?
Zbliża się coś na co czekałam długo
Serce czuje a rozum kompletnie nie umie tego pojąć
Prawie 40 lat kierowania się umysłem, logicznym rozumiem, wszystko musiało być wytłumaczalne
Teraz jest serce i mówi tak głośno że już nie sposób go zagłuszać.
Ale rozum dalej próbuję, dalej chce wytłumaczenia co będzie.
Ciekawość, nauka swoich emocji, nauka odpuszczania, nie przywiązywania się, pokory.
  • Jak to wygląda u Ciebie?
  • Intuicja i rozum mogą się uzupełniać, pytanie co bardziej trenujesz?

Czy masz w swoim życiu takie historie, kiedy to zastanawiając się co masz zrobić i analizując sytuację z każdej strony pojawiało się takie przeczucie, uczucie, głos, który chciałaś dopuścić do siebie ale jednak rozum był silniejszy.

Po pewnym czasie okazało się, że mogłaś posłuchać tego głosu bo gdzieś na bardzo głębokim poziomie czułaś, że dobrze Tobie podpowiadała, a z perspektywy czasu to się sprawdziło że miała rację?

Przeczytałam ostatnio, że naszymi oczami jesteśmy w stanie dostrzec 8% rzeczywistości, i dopóki będziemy się ograniczać do tego co widoczne to nie zauważymy 92% rzeczywistość – sporo prawda?

Intuicję z nas ma każdy, tak jak u zwierząt instynkt. Z tymże zwierzęta korzystają z niego cały czas bo inaczej nie będą w stanie zapewnić sobie przetrwania o tyle my ludzie gdzieś w procesie dorastania zatracamy korzystanie ze swojej intuicji opierając całe swoje życie na logice, analizie i korzystaniu z potencjału naszego mózgu. Jak każdy zmysł, jak mogę tak ją określić trzeba pielęgnować, rozbudzać, rozwijać.

Czasem warto tak wyjść poza swoje utarte schematy, plany, logiczne założenia i zobaczyć jak to jest tak posłuchać tego co ma do powiedzenia.

Popatrz sama nazwa słowa Intuicja to z łacińskiego słowa intueri – przyglądać się, obserwować. Intuito – podszept, przeczucie.

Czemu tak bardzo unikamy tych podszeptów, tych prawdziwych głosów, przeczuć?

Dlatego, że ich nie słyszymy często, dlatego że boimy się zaufać sobie. Bo tak bardzo potrzebujemy potwierdzeń na każdą naszą decyzję, tak jakby wszystko to co z zewnątrz było lepszym doradcą niż to co wewnątrz = my sami.

Nie żeby korzystanie z rozumu, analizy było czymś złym bo nie. Korzystanie i dopuszczanie do głosu, usłyszenie własnego siebie ze środka jest dobrym posunięciem. Jeśli przypomnisz sobie wszystkie te sytuacje w życiu, w których z intuicji skorzystałaś to zobacz czy nie okaże się jednak tak, że każda z nich oparta na intuicji była najlepsza ? – Intuicja nigdy nie zawiedzie, nigdy nie okłamie.