Nie musisz mieć wiele by żyć w radości, miłości i wdzięczności
PRAWDZIWA RADOŚĆ Z ŻYCIA
 
Ostatnio miałam niesamowitą okazję poprowadzić warsztaty z Mindfulness na rajskiej plaży Zanzibaru dla cudownej grupy osób.
Zanzibar nie był na mojej liście „to visit ” natomiast los przygotował dla mnie inny scenariusz.
Przyszła okazja – skorzystałam i dzięki temu mogłam zobaczyć te piękne miejsca z pierwszych stron social mediów.
 
Przywiozłam wiele ciekawych wspomnień, pięknych przeżyć ale najważniejsze co mnie dotknęło to to, że prawdziwy obraz Zanzibaru nie jest tylko tym pięknym, lazurowym, oceanicznym widokiem, nie tylko tym mieniącym się kolorami i muzyką, nie tylko tym co pokazują nam social media.
 
To miejsce gdzie nie ma elektryczności, bieżącej wody, gdzie jest bieda, gdzie ludzie żyją w gliniankach, gdzie pasą się kozy i krowy przy drodze, które chodzą sobie po plaży. Miejsce, którego te piękne rajskie plaże zanieczyszczone są nieograniczoną ilością plastiku walającego się na plażach, na pastwiskach, dosłownie wszędzie. 
To miejsce gdzie ludzie nie mają dóbr, które dla europejczyków są chlebem powszednim.
To miejsce gdzie tzw. „cywilizacja” jeszcze nie dotarła. Gdzie transport publiczny to mały samochód w których mieści się tyle ludzi jak za czasów pierwszych maluchów w Polsce, gdzie w 4 osobowym samochodzie potrafiło na dyskotekę jechać kilkanaście :). 
To miejsce gdzie około ( różnie podają mieszkańcy ) 70-80 % to osoby wyznania muzułmańskiego co oznacza, że mężczyzna może mieć nawet do 4 żon, każda z nich może mieć nawet po 6-10 dzieci.
Mogłabym wymieniać sporo ale nie to chodzi. Tam ludzie nie mając tego co posiada tzw „ucywilizowana” część tego Świata natomiast mają coś co tej części ludzkości dawno się pokończyło i co koniecznie na nowo trzeba zacząć odkrywać.
Mają naturalną, wrodzoną i niesamowitą radość życia, cieszenia się ze wszystkiego co mają, z najmniejszych drobnostek.
To było najpiękniejsze doświadczenie, które przywiozłam.
Sama od kilku lat wdrażam prywatnie i zajmuję się zawodowo tematem inspirowania kobiet do tego stanu. Stanu naturalnej radości, miłości i wdzięczności.
Praktyka Mindfulness, która mi towarzyszy już od kilku lat, którą wdrażam do swojej praktyki coachingowej, psychodietetycznej daje piękne efekty dla osób, które rozpoczynają jej praktykowanie na co dzień.
Podążanie i skupianie się na osiąganiu, zdobywaniu, życie w biegu, pędzie i niskich wibracyjnie emocjach zabiera najważniejsze – zabiera bycie Tu i teraz, życie w naturalnej radości i miłości.
Cieszenie się i bycie wdzięcznym z tego co każda z nas ma ( a każda ma niezliczoną ilość za co może być wdzięczna ).
Twoje życie wydarza się tylko tu i teraz. Wczoraj już nie ma a jutro nie wiesz czy nadejdzie.