„ Nie wiemy co mamy, dlatego nie wiemy czego chcemy”

Zachowujemy się trochę jak ćmy lecące do świata , zwracamy się w stronę, gdzie mocniej bombardują nas informacjami , obrazami , modnymi hasłami , sloganami .
Jak nigdy jesteśmy podatni na manipulację z zewnętrznego świata , myślimy według dawno utartych schematów , nie zastanawiając się nawet czy obecnie mają jeszcze rację bytu , czy się sprawdzają , działamy kompletnie nawykowo , tak ,jakbyśmy byli ubezwłasnowolnieni umysłowo , mogli korzystać tylko z gotowych wzorców.

Wiem, że to łatwiejsze i szybsze, bo to przecież gotowe rozwiązania szyte na miarę ogółu, zawsze znajdujące swoich zwolenników.

Przerażające jest to, że stajemy się trybami w ogromnym systemie , poddajemy się całkowicie rytmowi dom -praca-dzieci-dom jak w filmowym Matrixie , dokładnie tak jest ,tkwimy w matrycy, którą ładnie nazywamy strefą komfortu i nie zdajemy sobie sprawy z naszych możliwości ,umiejętności, zdolności, ponieważ w matrixie działaniu schematycznym one się nigdy nie zadzieją .

To wszystko robimy po to, żeby pokazać i udowodnić, że KAŻDA z nas ma w sobie gorącą lawę, która tkwi w nas od zawsze , to ty decydujesz, czy wypłynie na zewnątrz uwalniając cię od wszystkiego co uwiera dając miejsce na nowe czy jednak ciągle ją w sobie będziesz nosić jak ogromny balast, który niestety mimo twoich skrzydeł nie uniesie cię ponad to .

Każda z nas potrzebuje zmiany bez względu na jakim etapie życia jesteś , zawsze będziesz czuć potrzebę rozwoju , nauczenia się nowych rzeczy , poznawania innego a przy tym bycia dalej tą samą osobą . Zmiany zachodzą zawsze i wszędzie z tą różnicą, że jedni się im poddają a inni je kreują .

Załóżmy, że stajesz przed wyborem czy zmiana kreuje ciebie czy ty kreujesz zmianę , masz niebieską i czerwoną pigułkę , która z nich to twoje przeznaczenie ?

Wybór łatwy nie będzie, tym bardziej że nagroda za dobrą decyzję nie przyjdzie od razu.
To co dzieje się w tobie w twojej głowie ma bezpośrednie przełożenie na to :

• Kim jesteś
• Co masz
• Co robisz w życiu
• Dokąd zmierzasz

Tak jak wcześniej mówiłam to nie jest łatwa sprawa postawić się Samej Sobie , tak właśnie jest, walczysz o Siebie ze swoim dotychczasowym JA i kiedy dopadnie cię zwątpienie , sytuacja kryzysowa pamiętaj, że :

• Zawsze choć raz w życiu trzeba zaliczyć nokaut tak by położyć się na deskach bez tchu , tak by twoje serce zostało dotknięte , to takie katharsis które pomoże ci spojrzeć na życie z innej perspektywy
• Każdy kryzys to okazja w przebraniu , pomyśl, że da ci on coś nowego coś dobrego , okazje do kreowania tego czego chcesz jak chcesz .
• Kiedy jesteś w kryzysie to w nim bądź , ale prawdziwie tak by poczuć naprawdę namacalnie wszystko co się z tym wiąże nie szukaj entuzjazmu w tym co cię otacza, bo go nie znajdziesz , to właśnie moment na spokój, regenerację, przemyślenia .
• Jeżeli nie potrafisz pomóc sobie , nie rób tego na siłę , zacznij pomagać innym a inni pomogą tobie,nie traktuj tego, że zawiodłaś nic bardziej mylnego dajesz siebie innym a to o wiele więcej
• To jakim człowiekiem wyjdziesz z kryzysu zależy od Ciebie możesz zostać w czarnej dziurze nie wnosząc nic nowego albo potraktować go jak trampolinę i odbić się na tyle wysoko by nigdy tam nie wrócić .