ŚWIĘTA (NIE ) RODZINNE ❓

Święta (nie ) rodzinne 

Dzisiaj tak przewrotnie o świętach w pojedynkę nie samotnych, ale właśnie samemu nie z konieczności tylko z wyboru.

🔴Dla wielu to nie do zaakceptowania, jak można świadomie rezygnować ze spędzenia tego czasu w gronie rodziny, znajomych, bliskich – przecież o to w tych świętach chodzi by być razem.

🔴Od kilku lat istnieje tendencja do wyjazdów w święta czy to w góry czy to nad morze po prostu gdzieś, ale w dalszym ciągu w gronie rodziny lub przyjaciół.

🔴A jednak coraz więcej osób decyduje się na świąteczny eksperyment by pobyć samym z dala od wszystkich i wszystkiego.

🔴Okazuje się, że 65% badanych okres około Bożonarodzeniowy kojarzy ze stresem spowodowanym przygotowaniami wszystkiego na ostatnią chwilę z zakupowym szaleństwem, z pośpiechem z domykaniem terminów w pracy, ale również czasami z niedobrymi relacjami w rodzinie .

🔴To nie jedyne problemy w tym okresie, które wpływają na brak chęci spędzenia święta tak jak ZAWSZE.

🔴Osoby, które straciły swoich bliskich często nie wyobrażają sobie takiego rodzinnego spotkania bez tych właśnie nieobecnych więc wolą pobyć same ze sobą, niestety zazwyczaj nikt nie rozumie takiego postępowania.

🔴Jednak czasami decyzja o świętach jeden na jeden jest dla wielu zbawienna, nawet terapeutyczna. Tutaj decyduje o tym nasz DOROSŁY, który skupia się na analizowaniu faktów, nie kieruje się emocjami jak WEWNĘTRZNE DZIECKO, dlatego pamiętając poprzednie wigilie, które kończyły się kłótniami, wypominaniem, brakiem akceptacji woli zaryzykować i spędzić ten czas sam na sam.

Nie oceniajmy, każdy ma prawo spędzać Święta tak jak czuje, ważne by w zgodzie ze sobą nie krzywdząc nikogo .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.