WEWNĘTRZNE DZIECKO

Przeczytajcie do końca 😍

➡️➡️‼️⬇️

Walka dobra ze złem – nasze wewnętrzne dziecko ‼️

➡️Zdaniem wielu terapeutów , prawie wszystkie problemy z którymi borykamy się w dorosłym życiu głównie mówimy o poczuciu naszej wartości mają związek z głębokimi ranami z okresu dzieciństwa.

➡️Idealny obraz ciepłego domu pełnego miłości akceptacji i ciepła jest dany niewielu z nas, dlatego większości brakuje czegoś co znawcy tematu nazywają

‼️ZAUFANIEM PIERWOTNYM.‼️

Dzięki niemu ludzie czują się bezpieczni w zewnętrznym świecie i bardzo mocno wierzą w siebie.

Skąd bierze się taki brak zaufania do świata 

➡️nasze dzieciństwo wcale nie musiało być trudne czy traumatyczne , czasami wystarczyło że rodzice nie potrafili okazać nam uczuć czy empatii bo sami nie byli tego nauczeni.

Właśnie te doświadczenia z dzieciństwa są częścią naszej osobowości, które nazywamy

‼️wewnętrznym dzieckiem‼️

Wszystko to mieli się w naszej nieświadomości i wpływa na nasze dorosłe życie. Smutki, lęki, niespełnione nadzieje to właśnie te element, które tworzą nas dorosłych, na szczęście również te dobre doświadczenia są w tych zapisach ale jest ich nieporównywalnie mniej.

Złe doświadczenia grają pierwsze skrzypce, ponieważ

‼️skrzywdzone wewnętrzne dziecko ‼️za wszelką cenę nie chce dopuścić, aby mroczna przeszłość miała swoją powtórkę w teraźniejszości.

Dopiero gdy poznamy to skrzywdzone dziecko w sobie i polubimy go, odkryjemy swoje głęboko skrywane blizny , tęsknoty. Wtedy nasze poczucie wartości wzrośnie a wewnętrzne dziecko nareszcie poczuje się bezpieczne.

Oprócz dziecka jest jeszcze tzw DOROSŁY czyli nasza racjonalna część , ta rozsądna, podejmująca decyzję i to właśnie ona powinna zaopiekować się

JA – EMOCJONALNYM.

Dorosły opiekuje się dwoma aspektami wewnętrznego dziecka :

➡️DZIECKIEM SŁOŃCA – wszystkimi pozytywnymi doświadczeniami czyli komunikatem w naszej głowie JESTEM OK

oraz

➡️DZIECKIEM CIENIA – negatywnymi przekonaniami JESTEM NIE OK.

Każdy z nas ma w sobie zarówno słońce jak i cień, ponieważ wszyscy mamy coś do przepracowania.

Najważniejsza rzecz to taka, aby rozwiązać problemy z którymi borykamy się tutaj i teraz musimy dopuścić do głosu dziecko cienia, ono musi przemówić a my musimy je usłyszeć , zrozumieć i zaakceptować .

Odwagi dziewczyny‼️‼️‼️‼️

Jeśli macie jakieś przemyślenia, podzielcie się 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.